O nás

Město Jablonec nad Nisou se nachází v podhůří Jizerských Hor. Je to bývalé okresní město, které má 45 000 obyvatel. Okresní myslivecký spolek má své sídlo v centru města hned vedle divadla v „Poštovní ulici“. Svou polohou je Jablonecko celoroční rekreační oblastí a to jak letní tak zimní. Jablonecká přehrada je součástí městské rekreační zóny a je známá především velmi čistou vodou v letních měsících.

První zmínka o Jablonci nad Nisou je z období panování Karla IV., kdy se roku 1356 stal osadou. V polovině 18. století se s počátkem rozvoje sklářské výroby Jablonec počal rozvíjet. V první polovině 19. století se stal městysem a roku 1866 dekretem Františka Josefa I. městem.

Poloha Jablonce byla strategická i z obchodního hlediska. Jablonec nad Nisou se tak stal přirozenou obchodní křižovatkou sklářského a bižuterního obchodu. Značka Jablonecká bižuterie je známá po celém světě.

Průměrná nadmořská výška Jabloneckého okresu je 400 až 750 m.n.m. Nejvyšším bodem Jablonecké části je rozhledna Černá Studnice, která leží 848 m.n.m. a je součástí stejnojmenného Mysliveckého sdružení ve Smržovce. Nejvyšším bodem Jabloneckých revírů je hora Jizera 1122 m.n.m., která spadá pod ORP Jablonec nad Nisou a revír spadá pod LS Jablonec nad Nisou.

V honitbách Jablonecka se loví především zvěř srnčí, zvěř vysoká a mufloní již jen sporadicky. Stále častěji ale do horských revírů proniká i zvěř černá.

Zvěř drobná se na Jablonecku neloví již 20 let., přesto se poslední dobou začínají objevovat místa, kde se znovu ukazuje divoká zvěř bažantí.

Z rozhleden, které jsou do kruhu rozmístěny v okolí Jablonce nad Nisou, jsou vidět Krkonoše, Kozákov, Suché Skály, Klokočské Skály, Ještěd, Ralsko, Bezděz a za dobré viditelnosti i pražské věže.

Přijměte naše pozvání do ráje kopců, nádherných údolí a horských luk. Řeky Kamenice, Nisa a Jizera vás okouzlí svou zádumčivostí a raním oparem.

Vítejte u nás na JABLONECKU!